Mesleki Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri

Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önderliğinde, Osmaniye Öğretmenevinde “Gençlere Meslek, Ekonomiye Destek Projesi” kapsamında; “Mesleki Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu çalıştay düzenlendi.
 
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen Genç İstihdamının Desteklenmesi II Hibe Programı kapsamında ilimizde yürütülmekte olan ”Gençlere Meslek Ekonomiye Destek” adlı proje kapsamında Osmaniye Öğretmenevinde “Mesleki Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’’ konulu çalıştay yapıldı.
 
 Çalıştaya merkez, Bahçe, Kadirli, Düziçi, Toprakkale ilçeleri meslek dersleri öğretmenleri, Bahçe, Kadirli merkez halk eğitim merkezi ile kadirli, Merkez Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri , OSB, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, DOĞAKA yetkilileri İşkur Meslek Danışmanları ve İşletme  yetkilileri  katıldı.
Çalıştayda 19-20 Aralık 2016 tarihinde Osmaniye Öğretmenevinde yapılan Mesleki Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu çalıştayında 21 maddelik genel sorunlar tespit edilmiştir.
 
11-12 Ocak 2017 tarihinde Osmaniye öğretmenevinde yapılacak olan çalıştayda bu sorunların çözüm önerilerini fikir alışverişinde bulunarak projeye katkı sağlanacaktır.